Pomoc drogowa na drodze ekspresowej
  • Porady
  • Pomoc drogowa na drodze ekspresowej
Awaria pojazdu może się też zdarzyć na drodze ekspresowej. Ruch jest płynny, samochody jadą z większą prędkością, a Ty masz unieruchomiony pojazd? Zdarzyła Ci się stłuczka albo auto nagle odmówiło posłuszeństwa? Jedynym wyjściem jest telefon do pomocy drogowej. Profesjonalna firma szybko przyjedzie na miejsce i usunie pojazd z drogi.

Holowanie na drodze ekspresowej
Na drodze ekspresowej nie możesz holować pojazdu na linie. Nic więc nie da szukanie znajomych, którzy po Ciebie przyjadą i wspólnie poradzicie sobie z problemem. Musisz zadbać o swoje bezpieczeństwo, jak i bezpieczeństwo innych kierowców. Włącz światła awaryjne, zjedź na pobocze, ustaw trójkąt ostrzegawczy. Inni kierowcy muszą widzieć Cię z daleka i wiedzieć, że powinni zachować ostrożność podczas jazdy. Teraz, kiedy już jesteś bezpieczny, po prostu zadzwoń po pomoc drogową. Nie usuwaj usterki na własną rękę, zaufaj profesjonalistom. To pomoc drogowa musi odholować Twój samochód i zajmie się jego naprawą. Czasami może okazać się, że usterka była błaha i szybko będziesz mógł kontynuować podróż. W innym wypadku auto zostanie dostarczone do mechanika, który zajmie się jego naprawą.

Odpowiednia pomoc
Firma, którą wezwiesz do pomocy na drodze powinna dotrzeć na miejsce odpowiednio szybko. Wybierz profesjonalistów, którzy są także dostępni całą dobę. Nigdy nie wiesz kiedy przytrafi się awaria. Może to być środek nocy, święta czy inne dni wolne od pracy. Wiele firm nie odbierze wtedy telefonu, bo po prostu nie pracują. Kiedy wybierasz pomoc drogową, najlepiej zwróć również uwagę na pakiet jej usług. Pomoc na drodze nie powinna się uciekać tylko do holowania. Bo z jednej strony to ważne, by usunąć pojazd z drogi ekspresowej, ale z drugiej, co potem z nim zrobić? Fachowcy pomogą Ci rozwiązać źródło problemu, czyli naprawią auto. Nie będziesz więc musiał szukać mechanika, do którego trzeba Cie odholować. Szczególnie, że na drodze ekspresowej możesz znajdować się daleko od domu i nie znasz fachowców z okolicy.