Czy warto inwestować w splittery?

Czy warto inwestować w splittery?

Wybór najlepszych części tuningu optycznego z pewnością nie jest łatwym zadaniem. Producenci wyposażenia samochodowego oferują kierowcom niezwykle szeroki wybór produktów, dzięki którym uda się odświeżyć wygląd samochodu oraz poprawić jego aerodynamikę. Na szczególną uwagę wszystkich kierowców zasługują splittery. Elementy te występują w wielu wariantach i można je dopasować do różnych modeli popularnych marek pojazdów. Spittery mogą być instalowane w przedniej oraz tylnej części pojazdu, dzięki czemu samochód zyska na estetyce i będzie się prezentować zdecydowanie bardziej sportowo.

Splittery tylne
Splittery są dokładkami, które mogą znajdować się zarówno w przedniej, jak i tylnej części pojazdu. Elementy zainstalowane z tyłu mają przede wszystkim estetyczne funkcje i jedynie podkreślają sportową sylwetkę pojazdu. Wśród splitterów tylnych wyróżnić możemy splittery tylne środkowe oraz tylne boczne. Elementy boczne łączą dokładki progów z produktami znajdującymi się z tyłu, łącząc tuning optyczny w spójną całość. Z kolei splitter tylny środkowy montowany pod zderzakiem wizualnie obniża tylne nadwozie, w wyniku czego pojazd zyskuje zdecydowanie ciekawszy i sportowy wygląd.

Splittery przednie
Najciekawszym ze splitterów jest produkt przeznaczony do montażu z przodu samochodu. Splitter przedni może mieć wiele form, co dodatkowo wyeksponuje walory wizualne pojazdu. Element optycznie obniża wysokość nadwozia, dzięki czemu samochód będzie się prezentować sportowo i nowocześnie. Za sprawą splittera przedniego powietrze dostające się pod zderzak z większą siłą dociśnie przednią oś, a to przełoży się na polepszenie przyczepności i stabilności. Wśród splitterów przednich wyróżnić można m.in. splittery hybrydowe oraz racingowe. Element racingowy wyróżnia się charakterystyczną konstrukcją, składającą się z płaskiej dokładki pod zderzak oraz stalowych wsporników. Taki element wyposażenia nie pozostaje niezauważony, dzięki czemu Twój pojazd zwróci uwagę każdego miłośnika nowoczesnego tuningu optycznego.

Niemal każdy z wymienionych splitterów dostępny jest w różnych wersjach wykończenia, formach czy nawet kolorach. W ten sposób z łatwością stworzysz ciekawy tuning, który wyróżni pojazd i przyciągnie spojrzenia niejednego przechodnia. Jedną z najpopularniejszych polskich firm tworzących tuning jest marka Maxton Design. Przedsiębiorstwo jest wiodącym na rynku w Europie i ma w asortymencie części samochodowego tuningu optycznego do pojazdów kilkudziesięciu marek. Jeżeli zależy Ci na najwyższej jakości wyposażeniu, zakup wyrobów Maxton Design będzie bardzo dobrą decyzją.

Referencje (0)
Dodaj swoją opinię
Twoja ocena ogólna:

Zobacz również

Ocena: 5/5 (8 opinii)
Ocena: 3.48/5 (23 opinie)
Oceń pomoc drogową
jako pierwszy
Oceń pomoc drogową
jako pierwszy

Awaria samochodu to coś, co zawsze zdarza się w ...
Marka Linea specjalizuje się przede wszystkim w s...
W wielu wypadkach pomoc drogowa jest potrzebna na ...
Wybór najlepszych części tuningu optyczne...
Wypadki samochodowe i kolizje mogą przytrafić si...
Korytarz życia, zwany inaczej ratunkowym, to woln...