Jakie elementy tuningu optycznego są najbardziej efektowne?

Jakie elementy tuningu optycznego są najbardziej efektowne?

Moda na tuning optyczny samochodu trwa nieprzerwanie już od wielu lat. Jednak teraz, dzięki rozwojowi technologii oraz zmianie trendów, części tuningu optycznego właściwie nie przypominają tych, z jakimi mieliśmy do czynienia np. dekadę temu. Obecnie producenci skupiają się na tym, by tworzyć przede wszystkim estetyczne elementy wyposażenia, które będą w dyskretny sposób podkreślać charakter samochodu. Zasada ta nie dotyczy typowo sportowych samochodów, które nadal ozdabiane są przez swoich właścicieli tak, że ciężko obok nich przejść zupełnie obojętnie.

Jeśli planujesz zmianę dotychczasowego wyglądu samochodu i wyposażenie go w nowoczesne i estetyczne części tuningu optycznego, masz naprawdę duże pole manewru. Producenci elementów tuningu oferują naprawdę szeroką gamę produktów, które w kilka chwil zupełnie odmienią prezencję samochodu. Niegdyś największymi, i jednocześnie najbardziej efektownymi elementami tuningu były spoilery tylne. Duże, masywne nakładki, które niejednokrotnie przeszkadzały aerodynamice niż ją wspomagały. Dziś praktycznie nie ma śladu po tego typu produktach, a ich miejsce zajęły niewielkie elementy w formie lotek, czyli podłużnych listewek wykonanych najczęściej z włókna szklanego lub ABS. Spoilery lub nakładki na spoilery montuje się albo na drzwiach bagażnika, albo na krawędzi dachu, nad szybą tylną. Niewielkie spoilery prezentują się zdecydowanie bardziej nowocześnie i subtelnie podkreślają sportowy charakter pojazdu. Dodatkowo, elementy te mogą przyczyniać się do polepszenia aerodynamiki. Za sprawą takiego elementu powietrze opływające karoserię z większą siłą przyciśnie tylną oś, w wyniku czego poprawi się przyczepność samochodu.

Kolejnymi, także efektownymi elementami samochodowego tuningu optycznego są splittery https://maxtondesign.pl/product-pol-7664-SPLITTER-PRZEDNI-V-1-BMW-M3-F80.html . Splittery to wszystkie produkty montowane pod zderzakami - przednim i tylnym. Splittery tylne dzielą się na dwa rodzaje - środkowe oraz boczne. Wynika to z faktu, że różne modele samochodów mają różne rodzaje wydechów, przez co w niektórych z nich np. nie ma możliwości zainstalowania splitterów tylnych bocznych. Wszystkie produkty tuningowe znajdujące się w tylnej części samochodu mają typowo estetyczne zastosowanie. Produkty optycznie obniżają wysokość nadwozia, dodając pojazdowi sportowego charakteru.
Trochę inaczej sytuacja wygląda w przypadku wspomnianych splitterów przednich. Elementy te także wizualnie obniżają nadwozie, ale mają też bardziej praktyczne zastosowanie. Splittery przednie przyczyniają się do odczuwanego polepszenia aerodynamiki pojazdu. Za prawą tego typu elementu powietrze przepływające pod zderzakiem zacznie wywierać większy nacisk na przednią oś, co poskutkuje polepszeniem stabilności oraz przyczepności. Splittery przednie dostępne są w rozmaitych formach. Posiadacze sportowych samochodów często decydują się na zakup splitterów racingowych lub hybrydowych. Elementy hybrydowe składają się z dwóch dokładek, umieszczonych jedna na drugiej, wykonanych najczęściej z dwóch typów materiałów. Z kolei typowo portowy splitter przedni racingowy składa się z dokładki pod zderzak oraz podtrzymujących są stalowych wsporników. To niezwykle interesujące rozwiązanie, które wyróżni samochód i przyciągnie uwagę każdego fana tuningu samochodowego.
Nie bez znaczenia jest także materiał, z którego są wykonane części tuningu optycznego. Najlepsi producenci stawiają najczęściej na solidne materiały, dostępne w różnych rodzajach struktury powierzchni. Dzięki temu masz możliwość wyboru wersji, która będzie najbardziej pasować do Twojego samochodu, i która wyeksponuje jego unikatowy charakter.
Jednym z najpopularniejszych polskich producentów części samochodowego tuningu optycznego jest marka Maxton Design. Firma oferuje wyroby tuningowe do samochodów aż kilkudziesięciu marek, co czyni ją jedną z najbardziej konkurencyjnych na rynku. Szukasz efektownych elementów tuningu optycznego? Sprawdź ofertę marki Maxton Design i ciesz się nowocześnie wyposażonym samochodem!

Referencje (1)
Krystian
Dzięki Maxton Design moje auto robi wrażenie. Profesjonalna obsługa i szybka dostawa. Polecam.
Dodaj swoją opinię
Twoja ocena ogólna:

Zobacz również

Ocena: 5/5 (5 opinii)
Ocena: 5/5 (1 opinia)
Oceń pomoc drogową
jako pierwszy
Oceń pomoc drogową
jako pierwszy
Ocena: 5/5 (8 opinii)
Ocena: 5/5 (7 opinii)

Awaria samochodu to coś, co zawsze zdarza się w ...
Wspieranie polskich marek to szalenie istotna kwes...
Marka Linea specjalizuje się przede wszystkim w s...
Korytarz życia, zwany inaczej ratunkowym, to woln...
Zima to trudny okres nie tylko dla kierowcó...
Moda na tuning optyczny samochodu trwa nieprzerwan...