Pomoc drogowa na autostradzie
  • Porady
  • Pomoc drogowa na autostradzie
Na autostradzie auto także może się zepsuć. I co wtedy? Przecież nie możesz się po prostu zatrzymać i czekać w samochodzie na pomoc. Potrzebna będzie wówczas fachowa pomoc drogowa, która szybko dotrze na miejsce i usunie źródło problemu albo odholuje samochód do mechanika. Jednak cała sprawa nie jest wcale taka prosta. Na autostradzie trzeba trzymać się określonych zasad, o których warto wiedzieć już przed awarią.

Awaria na autostradzie
Usterka samochodu na autostradzie potrafi być bardzo niebezpieczna. Samochody jeżdżą po niej zdecydowanie szybciej i ruch jest cały czas, kierowców nie trzymają korki ani światła. Kiedy więc auto nie może kontynuować jazdy, należy ustawić je w jednym z wyznaczonych miejsc na poboczu albo jak najbliżej prawej krawędzi drogi, by nie przeszkadzało w ruchu. W nieszczęśliwych wypadkach nie dość, że auto się zepsuło i nie możemy jechać dalej, to może ono również stać się przyczyną wypadku innych pojazdów, które nie zdążą na czas go zauważyć i wyhamować. Jeśli więc usterka przydarzyła się na autostradzie, konieczne jest jak najszybsze odstawienie samochodu, włączenie świateł awaryjnych oraz ustawienie za nim trójkąta ostrzegawczego, aby zadbać o bezpieczeństwo swoje i innych kierowców.

Auto odstawione i co teraz?
Najlepiej w sytuacji usterki na autostradzie po prostu zadzwonić po profesjonalną pomoc. Pomoc drogowa przyjedzie szybko na miejsce i zdiagnozuje problem. Uwaga! Tylko pomoc drogowa może odholować pojazd. Na autostradzie obowiązuje zakaz holowania przez osoby postronne. Nie możesz więc po prostu zadzwonić do znajomego i poprosić o odholowanie pojazdu, który się zepsuł. Najlepszym wyjściem jest wezwanie pomocy drogowej, która udzieli Ci profesjonalnej pomocy. Wybierz taką firmę, która szybko dotrze na miejsce i będzie pod telefonem 24 godziny na dobę, bo nigdy nie wiadomo kiedy będziesz potrzebować pomocy, w szczególności kiedy samochód odmówi bezpieczeństwa akurat na autostradzie i szybkość działania będzie kluczowa.