Pomoc Drogowa - Czy zakup fotelika przez Internet jest dobrym pomysłem?
  • Porady
  • Pomoc Drogowa - Czy zakup fotelika przez Internet jest dobrym pomysłem?
W czasach kiedy wszystko możemy kupić przez Internet często zapominamy, że niektóre rzeczy lepiej jest sprawdzić przed zakupem osobiście. Tak jest na przykład z fotelikami samochodowymi. Warto udać się do punktu stacjonarnego specjalizującego się w sprzedaży fotelików, zamiast decydować się na zakup online.

Przewagą sklepu stacjonarnego nad internetowym jest możliwość sprawdzenia czy fotelik pasuje do Twojego dziecka. W tym celu najlepszym sposobem jest zabranie swojej pociechy na zakupy. Można dziecko posadzić w foteliku i sprawdzić czy na pewno się w nim zmieści. Dzieci rozwijają się bowiem w różnym tempie i czasem trudno określić właściwy dla Twojej pociechy fotelik wyłącznie na podstawie kategorii wagowej. Warto również przyjechać samochodem, w którym będzie umiejscowiony fotelik. Dzięki temu sprawdzimy od razu, czy da się go prawidłowo zamontować. Dużą zaletą puntów stacjonarnych zajmujących się sprzedażą fotelików są zatrudnieni w nim fachowcy, którzy dysponują dużą wiedzą na temat fotelików, zatem doradza jaki model będzie najbardziej odpowiedni do danego samochodu oraz do potrzeb dziecka.

Dobre, bezpieczne foteliki nie są tanie, dlatego często pojawia się pokusa, aby szukać tańszych rozwiązań. Zamawiając fotelik samochodowy przez Internet, może on zostać uszkodzony w transporcie lub niewłaściwie potraktowany przez kuriera, co może być nie do zauważenia gołym okiem lecz w znaczny sposób obniżać bezpieczeństwo takiego fotelika. Decydując się na zakup u nieautoryzowanego sprzedawcy nie wiemy również jak długo był on przechowywany i czy nie był narażony na działanie niekorzystnych czynników. Możemy mieć również problemy z gwarancją oraz narazić się na koszty zwrotu jeżeli fotelik okaże się być źle dopasowany. W sklepie stacjonarnym unikniemy tych problemów. Nie warto sugerować się zatem tylko i wyłącznie ceną, w szczególności jeżeli chodzi o życie i zdrowie dziecka.

Więcej informacji w serwisie Ranking Fotelików.